• چهارشنبه،21 آذر 1397
 • ورود
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 368
   کد: 141766
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
   نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصویب کرد:

   تعیین بهای نقدی خدمات اتوبوسرانی

   تعیین مبلغ 1000 تومانی برای بهای نقدی خدمات اتوبوسرانی
   تعیین بهای نقدی خدمات اتوبوسرانی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بعد از سخنان رییس شورا، نطق پیش از دستور ودیعی، عضو شورا و همچنین سخنان پوریوسف، مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی، با بررسی لایحه دو فوریتی با موضوع تقاضای تمدید قرارداد واگذاری ایستگاه‌های آتش‌نشانی ادامه یافت.
   در ادامه این جلسه علنی، شورای اسلامی شهر به بررسی نظریه کمیسیون‌های تخصصی در مورد لایحه شهرداری در خصوص تعیین بهای خدمات اتوبوسرانی پرداخت.
   بتول گندمی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر در این باره اظهار داشت: سابقه این موضوع به سال 94 بر می‌گردد. آن موقع قرار می‌شود بهای نقدی برای کسانی که از مشهد کارت استفاده نمی‌کنند 500 تومان مشخص شود که ما در نظر داریم این روند را متوقف کنیم تا ظرف یکماه ساز و کار این مهم مشخص شود.
   مجتبی بهاروند، رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک نیز خاطرنشان ساخت: ما به این سرعت نمی‌توانیم دریافت بهای نقدی را متوقف کنیم. ما پیشنهاد داده‌ایم تا بهای نقدی را به سه برابر افزایش دهیم تا مردم ترغیب به استفاده از مشهد کارت شوند.
   احسان اصولی، رییس کمیسیون فرهنگی نیز گفت: 12 و نیم درصد از سفرهای اتوبوسرانی فرار بلیت دارند که 12و نیم درصد هم پرداخت نقدی است که نه به شرکت می‌رسد نه به اتوبوسرانی. استفاده از مشهد کارت مدام در حال کاهش است.
   محمد رضاحیدری، رییس شورای اسلامی شهر نیز بیان داشت: من مخالف دریافت بهای نقدی هستم. چون با دریافت نقدی، میزان پرداخت نقدی هر روز بیشتر می‌شود. شاید هزار تومان مردم را مجبور به پرداخت کارتی کند اما باید ساز و کار پرداخت الکترونیکی در داخل اتوبوس محیا شود. درخواست سازمان توقف دریافت نقدی می‌باشد.
   احمد نوروزی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر نیز عنوان کرد: در پیشنهاد کمیسیون حمل و نقل آمده است که رسید الکترونیک داده شود. ولی توقف دریافت پول تشویقی برای مجانی سوار شدن افراد در اتوبوس‌ها می‌باشد.
   علی اصغر نیشابوری، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد در این باره اظهار داشت: هدف ما از ارسال این لایحه، تقویت پرداخت الکترونیکی است. روند موجود پرداخت الکترونیکی را که در مشهد نسبت به شهرهای دیگر بهتر است تضعیف می‌کند. اختلاف حداقلی بین پرداخت نقدی با پرداخت مشهد کارت، باعث افزایش پرداخت شده است.
   وی افزود:در سال 35 میلیارد تومان به سه شرکت بخش خصوصی یارانه بلیت می‌دهیم. از سال 90 نیز یارانه بلیت توسط دولت قطع شده است.
   وی ادامه داد: 12 و نیم درصد تعمد در عدم پرداخت بهای خدمات دارند. 8 درصد تراکنش‌ها از اول سال جاری کاهش یافته است. عمده مشکلات ما کسانی هستند که سوار اتوبوس می‌شوند و بعد متوجه می‌شوند که یا کارتشان شارژ ندارد یا به هر علتی می‌خواهند نقدی بپردازند. ما پیشنهادمان سه برابری شدن بهای نقدی خدمات است که نزدیک به قیمت تمام شده می‌باشد.
   در پایان و پس از صحبت‌های موافقان و مخالفان، نظریه کمیسیون فرعی یعنی حمل و نقل و ترافیک تصویب شد که قیمت‌ها به شرح جدول زیر می‌باشد.

   همچنین در ماده واحده این مصوبه آمده است به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود با ایجاد ساز و کار لازم و پس از اطلاع‌رسانی مناسب، بهای خدمات اتوبوسرانی و مینی‌بوسرانی را از مسافرانی که مشهدکارت نداشته یا مشهدکارت آنها اعتبار ریالی لازم را ندارد، تا سقف سه برابر بهای بلیت همان خط با مشهد کارت، به صورت نقدی دریافت نماید.
   در این مصوبه تاکید شده است شهرداری موظف است رسید معتبر دریافت بهای خدمات بصورت نقدی به مسافران ارائه نماید. 

   تعداد بازدید: 368
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 5,397,174
  تعداد بازدید امروز : 298
  تعداد بازدید دیروز : 2,454
  آخرین به روزرسانی : 1397/09/20 22:57
 • تماس با ما
  تلفن :051-33448301-6
  فاکس :051-33448335
  رایانامه :Info-bus@mashhad.ir
  آدرس :

  مشهد - انتهای خیابان فدائیان اسلام - ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک - طبقه اول

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط  سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد