•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 80
   کد: 148163
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
   پیشنهاد ملی شهردار مشهدمقدس به رئیس مجلس شوراس اسلامی:

   برگزاری جلسه سالیانه رییس مجلس شورای اسلامی با شهرداران کلانشهرهای کشور/ لزوم استفاده از ظرفیت شهرداران کلانشهرها در تصمیم‌گیری‌های کلان

   ما شهرداران در شهرها می‌توانیم اتفاقات مهمی را رقم بزنیم چرا که شهرداران با بدنه عمومی جامعه در تماس هستند و مسائل اجتماعی و اقتصادی را خوب می‌فهمند اما تصمیماتی که در مرکز کشور گرفته می‌شود غالبا خالی از تفکر این افراد است.
   برگزاری جلسه سالیانه رییس مجلس شورای اسلامی با شهرداران کلانشهرهای کشور

   شهردار مشهد مقدس گفت: پیشنهاد می‌کنم رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور تقویت کلانشهرها، جلسات سالیانه‌ای را با شهرداران 8 کلانشهر کشور برگزار کند تا بتوان از ظرفیت بالقوه کلانشهرها استفاده کرد.

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی‌زاده خامسی در مراسم رونمایی از 210 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید که عصر امروز با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و استاندار خراسان رضوی در بازار خودروی مجیدیه برگزار شد، بیان کرد: در حال حاضر 50 درصد از جمعیت شهرنشین کشور در کلانشهرها زندگی می‌کنند لذا کلانشهرها ظرفیت بالقوه‌ای دارند که متاسفانه در هیچ دولتی و مجلسی با سابقه کار بنده در مدیریت شهری به کار گرفته نشده‌اند.
   وی افزود: شهرداران در کلانشهرها به نوعی صاحبان کل شهر هستند و نبض شهرها در دست این افراد است اما در این 25 سال کمتر دیدم که از این قدرت بالقوه استفاده شود.
   شهردار مشهد مقدس با بیان اینکه ما شهرداران در هیچ تصمیم‌گیری در کشور حضور نداریم، تصریح کرد: متاسفانه حتی اگر مصوبه‌ای دولت و یا مجلس شورای اسلامی برای شهرداری‌ها تصویب می‌کند ذیل آن قید می‌شود که باید با وزارتخانه هماهنگ شود و این بدان معناست که شهردار یک کلانشهر 3 و نیم میلیون نفری باید برای اداره شهرش در تهران سرگردان شود.
   تقی‌زاده خامسی با ارائه پیشنهادی به رییس مجلس شورای اسلامی به منظور تقویت کلانشهرها بیان کرد: از رییس مجلس شورای اسلامی درخواست دارم تا حداقل سالیانه یک‌بار با برگزاری جلسه‌ای درخواست‌ها و صحبت‌های شهرداران 8 کلانشهر کشور را بشنوید.
   وی ادامه داد: ما شهرداران در شهرها می‌توانیم اتفاقات مهمی را رقم بزنیم چرا که شهرداران با بدنه عمومی جامعه در تماس هستند و مسائل اجتماعی و اقتصادی را خوب می‌فهمند اما تصمیماتی که در مرکز کشور گرفته می‌شود غالبا خالی از تفکر این افراد است.
   خروج 10 درصد اتوبوس‌های فرسوده از ناوگان شهری مشهد
   شهردار مشهد مقدس در ادامه این مراسم با اشاره به رونمایی از 210 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید بیان کرد: امروز شاهد تزریق 155 دستگاه اتوبوس و 55 دستگاه مینی‌بوس جدید به ناوگان شهری مشهد هستیم.
   تقی‌زاده خامسی گفت: در حال حاضر شهر مشهد مقدس 1800 دستگاه اتوبوس فعال دارد که با تزریق اتوبوس‌های جدید 10 درصد ناوگان فرسوده از این رقم از رده خارج می‌شود؛ همچنین به زودی تعداد دیگری اتوبوس به ناوگان شهری اضافه خواهد شد.
   شهردار مشهد مقدس اضافه کرد: در حال حاضر عمر ناوگان اتوبوسرانی مشهد 7.5 سال است که تقریبا استاندارد ناوگان حمل و نقل عمومی شهری محسوب می‌شود.
   تقی‌زاده خامسی با بیان اینکه اتوبوس در شهرهایی که طرح جامع شطرنجی دارد بسیار موثر است، گفت: برای احداث یک کیلومتر تونل 250 میلیارد تومان اعتبار نیاز است اما در مقابل اجرای یک کیلومتر بی.آر.تی تنها 10 میلیارد تومان هزینه در بر دارد.
   وی اضافه کرد: این در حالیست که خط یک بی.آر.تی مشهد مشهد روزانه 100 هزار نفر را جابه‌جا می‌کند و در مقابل رقم جابه‌جایی مسافر در خط یک قطارشهری نیز 100 هزار نفر در روز است.
   شهردار مشهد مقدس تصریح کرد: با توجه به این آمار با یک 25 ام هزینه می‌توان مسافران را در شهر مشهد جابه جا کرد.

   تعداد بازدید: 80
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 5,476,262
  تعداد بازدید امروز : 1,550
  تعداد بازدید دیروز : 2,925
  آخرین به روزرسانی : 1397/10/26 14:54
 • تماس با ما
  تلفن :051-33448301-6
  فاکس :051-33448335
  رایانامه :Info-bus@mashhad.ir
  آدرس :

  مشهد - انتهای خیابان فدائیان اسلام - ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک - طبقه اول

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط  سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد