•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 115
   کد: 148166
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
   در مراسم رونمایی از 210 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید مشهد صورت گرفت؛

   استقبال رییس مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد ملی شهردار مشهد مقدس/ برگزاری جلسات سالیانه رییس مجلس با کلانشهرهای کشور

   شهر مشهد دارای بافت‌های فرسوده است لذا شهرداری این شهر می‌تواند با فروش اوراق مشارکت منابع اولیه برای نوسازی بافت فرسوده را فراهم کند چرا که این اتفاق در کنار تاثیرات اقتصادی مثبت، شرایط زیست محیطی شهروندان را نیز بهبود می‌بخشد.
   استقبال رییس مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد ملی شهردار مشهد مقدس

   رییس مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد شهردار مشهد مقدس مبنی بر برگزاری جلسات سالیانه با شهرداران کلانشهرهای کشور استقبال کرد.
   به گزارش اداره روابط عمومی سازمان اتوبوسرانی مشهد، علی لاریجانی در مراسم رونمایی از 210 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید شهر مشهد که عصر امروز در بازار خودروی مجیدیه این شهر برگزار شد، بیان کرد: خرسندم از اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد مقدس همت کردند و در مسیر نوسازی ناوگان شهری مشهد گام برداشتند.
   وی افزود: استفاده از ناوگان اتوبوس و مینی‌بوس از راه‌هایی است که می‌تواند ترافیک شهر را سهل‌تر و دسترسی مردم را به مناطق مختلف آسان‌تر کند.
   رییس مجلس شوراس اسلامی در ادامه با اشاره به پیشنهاد شهردار مشهد مقدس در خصوص برگزاری جلسات سالیانه با شهرداران کلانشهرهای کشور تصریح کرد: با توجه به ضرورت این مهم پیشنهاد شهردار مشهد مقدس را قبول می‌کنیم چرا که کلانشهرهای کشور مشکلات مختلفی دارند.
   لاریجانی ادامه داد: پیشنهاد می‌شود که دبیرخانه کلانشهرهای کشور فعال و در کنار آن این دبیرخانه به مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون‌های تخصصی معرفی شود تا بتوان دستور کار مشخصی در جلسات سالیانه با کلانشهرهای کشور تدوین کنیم.
   رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: شهرداری تهران برای مسائل خود پیشنهاداتی را ارائه کرده است لذا پیشنهاد شهردار مشهد مقدس در خصوص برگزاری جلسه می‌تواند تکمیل‌کننده آن باشد تا مسائل شهر مشهد و تهران را با هم ببینیم.
   وی در ادامه با بیان اینکه در قانون بودجه سال آینده کشور امکان‌هایی برای کلانشهرهای کشور فراهم شده است، گفت: در بودجه سال آینده کشور مانند سال گذشته ردیف بودجه‌ای برای سه شهر زیارتی کشور در نظر گرفته شده که اگر سازمان برنامه و بودجه به این بخش‌ها توجه کند می‌توان از این ردیف بودجه‌ای برای زیرساخت‌های شهرهای زیارتی استفاده کرد.
   رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه یکی معضلات دولت یارانه‌ها و تامین منابع مالی آن است در تبصره 14 روال را تغییر دادیم و به صورتی درآوردیم که دولت برای پرداخت یارانه به دنبال اعتبار و پول از شرکت‌ها نباشد لذا دسترسی برای منابع سهل شده است؛ این کمک می‌کند که منابعی غیر از یارنه‌ای که به مردم داده می‌شود در بخش‌های حمل و نقل، اشتغال و بهداشت و درمان پایدار باشد.
   وی با بیان اینکه شهرداری‌ها از راه انتشار اوراق مشارکت می‌توانند در جذب منابع موفق باشند، اضافه کرد: به کلانشهرها اجازه داده شده که از راه انتشار اوراق مشارکت برای حمل و نقل و نوسازی بافت فرسوده استفاده کنند که توصیه می‌کنم کلانشهرها از این ظرفیت استفاده کنند.
   لاریجانی ادامه داد: شهر مشهد دارای بافت‌های فرسوده است لذا شهرداری این شهر می‌تواند با فروش اوراق مشارکت منابع اولیه برای نوسازی بافت فرسوده را فراهم کند چرا که این اتفاق در کنار تاثیرات اقتصادی مثبت، شرایط زیست محیطی شهروندان را نیز بهبود می‌بخشد.
   رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایجاد امکان جدید به منظور تامین منابع مالی توسعه خطوط ریلی کلانشهرها عنوان کرد: باید در زمینه حمل و نقل ریلی کشور گام‌های بلندی برداشته شود اما با اوضاع منابع مالی فعلی رسیدن به مقصد امکان‌پذیر نیست لذا با مساعدت رهبر معظم انقلاب مقرر شد دولت از طریق فایناس در حدود 7 یا 8 میلیارد دلار قراردادهایی در زمینه خطوط ریلی شامل مترو، راه‌آهن و... منعقد کند و 15 درصد سهم دولت و شهرداری‌هایی که مشکل منابع مالی دارند، از صندوق توسعه فراهم شود.

   تعداد بازدید: 115
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 5,476,437
  تعداد بازدید امروز : 1,725
  تعداد بازدید دیروز : 2,925
  آخرین به روزرسانی : 1397/10/26 16:07
 • تماس با ما
  تلفن :051-33448301-6
  فاکس :051-33448335
  رایانامه :Info-bus@mashhad.ir
  آدرس :

  مشهد - انتهای خیابان فدائیان اسلام - ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک - طبقه اول

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط  سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد