•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 208
   کد: 150626
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
   رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در مرکز 137:

   اجرای ادامه خط 3 بی.آر.تی با کمترین آسیب به کسبه خواهد بود / از تقویت مرکز 137 حمایت می‌کنم

   شاید ما نتوانیم به همه درخواست‌ها و تماس‌های مردمی پاسخ مثبت دهیم اما همین که شهروندان احساس کنند مدیران شهری گوش شنوایی برای شنیدن حرف‌ها و دغدغه‌هایشان دارند برای آنها آرامش و رضایت به همراه خواهد آورد.
   اجرای ادامه خط 3 بی.آر.تی با کمترین آسیب به کسبه خواهد بود / از تقویت مرکز 137 حمایت می‌کنم

   رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: اجرای ادامه خط 3 بی.آر.تی با کمترین آسب به کسبه خواهد بود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، مجتبی بهاروند که به مناسبت روز شوراها، پاسخگوی تماس‌های تلفنی شهروندان در مرکز ارتباطات مردمی 137 شهرداری مشهد بود، در مورد موضوع تماس‌های مردمی و پاسخ‌های داده شده به این تماس‌ها اظهار کرد: بیشترین تماس‌های گرفته شده امروز مردم با مرکز 137 مربوط به حوزه حمل و نقل و ترافیک به ویژه پروژه خط 3 بی. آر.تی بود.
   وی افزود: مردم تقاضا داشتند تا اجرای این خط متوقف شود و قسمت‌های اجرا شده نیز جمع‌آوری شود و برخی نیز درخواست اجرای بارانداز و پارکینگ در مسیر این خط را داشتند.
   رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ادامه داد: قرار شده است ادامه خط 3 بی.آر.تی بعد از تکمیل زیر ساخت‌های لازم نظیر پارکینگ، باراندازها و ... اجرایی شود. در هفته جاری جلسه‌ای با نمایندگان کسبه این مسیر برگزار خواهد شد که به جمع‌بندی لازم در این خصوص برسیم تا کسبه کمترین فشار و آسیب را در اثر اجرای این خط متحمل شوند.
   وی عنوان کرد: همه مجوز‌های لازم برای اجرای ادامه این خط دریافت شده است و در نهایت این خط باید در راستای کاهش ترافیک و آودگی هوای شهر اجرایی شود اما تلاش خواهیم کرد تا این کار با حداکثر تعامل با کسبه و مردم صورت پذیرد.
   بهای واقعی بلیت اتوبوس در مشهد 1450 تومان است
   بهاروند با اشاره به تماس‌های تعدادی از تاکسیرانان مشهدی با مرکز 137، خاطرنشان کرد: این تاکسیرانان تقاضا داشتند با توجه به اینکه تاکسی‌های اینترنتی در شهر مشهد فعال شده و باعث افت درآمد تاکسی‌های شهر شده‌اند، تاکسیرانی نیز هزینه‌های دریافتی از آنها را کاهش دهد.
   وی بیان کرد: موضوع بیشترین تماس‌های بعدی به افزایش مبلغ کرایه بلیت اتوبوسرانی اختصاص داشت. در این زمینه به شهروندان توضیح داده شده که مبلغ تمام شده جابجایی هر نفر برای شهرداری مشهد توسط اتوبوسرانی، یک هزار و 450 تومان است در صورتی که ما حدود یک هزار تومان از این مبلغ را پرداخت می‌کند.
   مجبور به افزایش قیمت 100 تومانی بهای بلیت اتوبوس بودیم
   رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس اذعان کرد: دولت نیز چندین سال است که یارانه‌های مربوطه در این حوزه را پرداخت نکرده لذا مدیریت شهری مجبور به افزایش 100 تومانی که افزایشی حداقلی می‌باشد؛ بوده تا بتواند سرویس دهی خوبی توسط ناوگان اتوبوسرانی انجام دهد.
   بهاروند با اشاره به اینکه هزینه‌های اتوسرانی و شرکت‌های خصوصی این حوزه شامل حقوق پرسنل و رانندگان و نگهداری ناوگان هر روزه در حال بالا رفتن است، گفت: برخی از افزایش بهای بلیت اتوبوسرانی طی دو مرحله توسط این دوره از مدیریت شهری گلایه داشتند در صورتی که افزایش بهای بلیت در سال 96 با مصوبه شورای چهارم بود که با تاخیر و در شهریورماه، اجرایی شد و عملا شورای پنجم دخالتی در آن افزایش قیمت نداشت.
   پویش تخفیف به دانشجویان در بهای بلیت اتوبوس بررسی می‌شود
   وی افزود: مطلوب نظر ما این است که نه تنها هیچ افزایشی در بهای بلیت اتوبوسرانی نداشته باشیم بلکه بخاطر افزایش استفاده مردم از اتوبوس و حمل و نقل عمومی و کاهش استفاده از وسیله نقلیه شخصی که حاصل آن کاهش ترافیک و آودگی هوا می‌باشد، اگر دولت امکانات و اعتبارات لازم را اختصاص دهد و شهرداری نیز وضعیت درآمدی و مالی مطلوبی داشته باشد، استفاده از اتوبوس و حمل و نقل عمومی را رایگان کنیم که این مهم در وضعیت فعلی شدنی نیست چون نه دولت یارانه‌هایش را پرداخت می‌کند و نه شهرداری وضعیت مالی مطلوبی دارد.
   رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در مورد پویش دانشجویان برای تخفیف مدیریت شهری در بهای بلیت اتوبوس نیز بیان کرد: این پویش از طرف دانشجویان راه‌ افتاد که نمایندگان دانشجویان در جلسه کمیسیون نیز حاضر شدند. مقرر شده است آمار و تعداد دانشجویان مشهد به مدیریت شهری ارائه شود و دانشجویان اولویت‌دار نیز از این میان مشخص گردد.
   بار مالی 100 میلیارد تومانی سالیانه از اجرای طرح تخفیف به دانشجویان
   بهاروند تصریح کرد: بر همین اساس مقرر شد شهرداری مشهد نیز لایحه‌ای به شورای شهر ارائه نماید تا این تخفیفات در بهای بلیت اتوبوسرانی علاوه بر دانشجویان، به سایر اقشار محصلان و دانش‌آموزان و طلاب نیز تعلق گیرد.
   وی با اشاره به درخواست دانشجویان برای تخفیف 50 درصدی شهرداری در بهای بلیت اتوبوس به آنها، اذعان کرد: با برآورد صورت گرفته، اگر این تخفیف شامل همه این قشر شود بار مالی بیش از 100 میلیارد تومانی سالیانه برای شهرداری مشهد در پی خواهد داشت اما می‌توان با اولویت‌بندی افراد و تخفیف دادن به برخی، این کار را شدنی کرد. این لایحه نیازمند بررسی تخصصی در کمیسیون می‌باشد اما امیدواریم در سال جاری اجرایی شود.
   لزوم کاهش فاصله زمانی حضور مدیران و اعضای شورای شهر در مرکز 137
   بهاروند در مورد کارکردهای مرکز 137 نیز گفت: یکی از راه‌هایی که هر مدیری بتواند کار و مسئولیت خود را به خوبی انجام دهد اطلاع از حرف‌ها، دغدغه‌ها، مشکلات و انتقادات و پیشنهادات مردمی است. حال ما در شهرداری و شورای شهر می‌توانیم بازخورد اجرای طرح‌ها و لوایح و مصوبات گذشته شورای شهر را در سطح جامعه از مردم جویا شویم و نقاط ضعف را در مصوبات بعدی رفع نماییم.
   وی تاکید کرد: اعتقاد به این موضوع باعث می‌شود تا نیاز به وجود مراکزی چون 137 را برای اطلاع از حرف‌های مردم بیشتر احساس کنیم. بنده قبلا هم در مرکز 137 پاسخگوی تماس‌های تلفنی شهروندان بوده‌ام که به نظرم باید فاصله زمانی حضور مدیران در مرکز 137 کاهش یافته و ماهانه و یا فصلی شود.
   از تقویت 137 حمایت می‌کنم
   رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس اظهار کرد:
   بهاروند گفت: وجود مرکز 137 برای مدیران شهرداری و شورای اسلامی شهر بسیار لازم بوده و بنده با تمام توان از این مرکز در جهت تقویت و بهبود عملکرد آن حمایت می‌کنم.

   تعداد بازدید: 208
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 5,476,323
  تعداد بازدید امروز : 1,611
  تعداد بازدید دیروز : 2,925
  آخرین به روزرسانی : 1397/10/26 14:54
 • تماس با ما
  تلفن :051-33448301-6
  فاکس :051-33448335
  رایانامه :Info-bus@mashhad.ir
  آدرس :

  مشهد - انتهای خیابان فدائیان اسلام - ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک - طبقه اول

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط  سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد