• دوشنبه،27 خرداد 1398
 • ورود
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 152
   کد: 153117
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد بیان کرد:

   ازدحام جمعیت، مانع تردد اتوبوس‌های بی.آر.تی در شب‌های قدر بود/ سرویس‌دهی به شهروندان در شب‌های قدر با 1600 دستگاه اتوبوس

   در شب‌های قدر به نقاط مختلف شهر سرویس‌دهی تا ساعت 3.30 بامداد صورت گرفت.
   ازدحام جمعیت، مانع تردد اتوبوس‌های بی.آر.تی در شب‌های قدر بود/ سرویس‌دهی به شهروندان در شب‌های قدر با 1600 دستگاه اتوبوس

   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد گفت: ازدحام جمعیت، مانع تردد اتوبوس‌های بی.آر.تی در شب‌های قدر بود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی‌اصغر نیشابوری با بیان این مطلب در برنامه زنده رادیویی «شهربهشت» که با موضوع «عملکرد اتوبوسرانی» از صدای خراسان رضوی پخش شد، اظهار کرد: در مناسبت‌های متعدد از جمله شب‌های قدر، سال تحویل و غیره که تعداد افراد زیادی به حرم مطهر مشرف می شوند، جمعیت در هنگام اتمام مراسم به حدی بالا است که برای دقایقی، تردد هر نوع خودرو از جمله اتوبوس عملا منتفی می شود. در شب‌های قدر امسال نیز با وجود اینکه در خیابان امام رضا(ع) مسیر ویژه بی.آر.تی وجود دارد، اما اتوبوسرانان قدری صبر کردند تا جمعیت نظم پیدا کرده و امکان سرویس‌دهی مهیا شود.
   سرویس‌دهی تا ساعت 3.30 بامداد شب های قدر
   وی با اشاره به سرویس‌دهی بعد از اتمام مراسم حرم مطهر تا ساعت 3.30 بامداد بیان کرد: به منظور سرویس‌دهی مناسب از مسیرهای متعدد به مقصد حرم مطهر و بالعکس سرویس‌دهی صورت گرفت.
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد با بیان اینکه بیش از 100 دستگاه اتوبوس دپو شده برای مراسم شب‌های قدر در نظر گرفته شد، گفت: در شب‌های قدر به نقاط مختلف شهر سرویس‌دهی تا ساعت 3.30 بامداد صورت گرفت.
   نیشابوری افزود: همچنین پس از پایان سرویس‌دهی خطوط روزانه، سرویس‌دهی شبانه در خطوط منتهی به حرم مطهر نیز تا ساعت 6 صبح صورت گرفت.
   وی با بیان ایتکه در طول سال، روزهایی هست که سرویس‌دهی اتوبوسرانی مشهد به صورت رایگان انجام می‌شود، اظهار کرد: برای مثال در راهپیمایی روز قدس در مسیرهای مربوطه سرویس‌دهی رایگان صورت گرفت.
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد با اشاره به موضوع فرار بلیت، گفت: فرار بلیت و امتناع از پرداخت بهای خدمات گاها مشاهده می‌شود و لطمه‌هایی را وارد می‌کند که سبب می‌شود فاصله بین آنچه هست و آنچه باید باشد، ایجاد شود. پس توقع می‌رود مردم با خادمان خود در سازمان اتوبوسرانی همراهی کنند تا ارائه خدمت به نحو شایسته‌ای صورت گیرد.
   کاهش میانگین عمر ناوگان اتوبوسرانی به 6 سال و نیم
   نیشابوری با بیان اینکه میانگین عمر ناوگان با نوسازی‌های صورت گرفته به 6 سال و نیم رسیده، اظهار کرد: در صورت همراهی شهروندان و پرداخت هزینه بهای خدمات، روند نوسازی تداوم می‌یابد.
   وی با اشاره به اینکه وجهی که پرداخت می‌شود یک سوم هزینه‌های واقعی است، افزود: البته 2 سوم هزینه را به صورت یارائه از شهرداری دریافت می‌کنیم اما کسی که تمایل به پرداخت بهای خدمات ندارد، ضرورت دارد بهای تمام شده واقعی را بپردازد.
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد گفت: پس چنین افرادی باید هزینه‌ای بیش از 1500 تومان بپردازند که با مصوبه شورای شهر این رقم تعدیل یافت و به 1000 تومان رسید.
   وی با اشاره به اینکه 4 مسیر بی.آر.تی باید در مشهد ایجاد شود، خاطرنشان کرد: در این میان 2 خط بی.آر.تی در حال حاضر راه‌اندازی شده و خدمت‌رسانی می‌کند.
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد با تاکید براینکه مسیرهای بی.آر.تی به 170 هزار نفر از شهروندان می‌تواند در ایام مناسبتی خدمت‌رسانی کند، گفت: البته بی.آر.تی راهکار کوتاه مدت است، در مقطعی که راهکار دیگری وجود ندارد.
   تجهیز 80 درصد ناوگان اتوبوسرانی به کولر
   نیشابوری با اشاره به اینکه تا 2 سال قبل نیمی از اتوبوس‌های فعال در سطح شهر فاقد کولر بود، گفت: خوشبختانه امسال را در شرایطی آغاز کردیم که اتوبوس های نو به سیستم اضافه شده و 80 درصد ناوگان مجهز به کولر هستند.
   وی ابراز امیدواری کرد: به زودی این خبر را به شهروندان بدهیم که اتوبوس فرسوده ای در شهر نداریم.
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد با اشاره به آلودگی هوا، گفت: باید لیستی منتشر شود که سهم دستگاه های مختلف در آلودگی هوا ناشی از چیست. در مطالعاتی که به این منظور در تهران صورت گرفت 70 درصد آلودگی ناشی از وجود وسایل نفلیه متحرک است و 4 درصد سهم اتوبوس های شرکت اتوبوسرانی است. امید است این مطالعات در مشهد نیز تکمیل شود.

   تعداد بازدید: 152
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 5,693,981
  تعداد بازدید امروز : 2,009
  تعداد بازدید دیروز : 2,465
  آخرین به روزرسانی : 1398/03/27 21:03
 • تماس با ما
  تلفن :051-33448301-6
  فاکس :051-33448335
  رایانامه :Info-bus@mashhad.ir
  آدرس :

  مشهد - انتهای خیابان فدائیان اسلام - ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک - طبقه اول

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط  سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد