• چهارشنبه،21 آذر 1397
 • ورود
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 132
   کد: 153928
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
   مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد مقدس خبر داد:

   موفقیت سازمان اتوبوسرانی مشهد در کسب و استقرار سیستم مدیریت یکپارچه ISO IMS

   مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد از موفقیت این سازمان در کسب و استقرار سیستم مدیریت یکپارچه ISO IMS خبر داد.
   موفقیت سازمان اتوبوسرانی مشهد در کسب و استقرار سیستم مدیریت یکپارچه ISO IMS

   به گزارش روابط عمومی سازمان اتوبوسرانی مشهد، سید مهدی حسینی پویا با بیان این مطلب، گفت: سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد موفق شد به عنوان اولین و تنها سازمان در مجموعه مدیریت شهری در میان سازمان ها و مناطق و ستاد مرکزی، به صورت دواطلبانه و به دور از الزامات مدیریتی از سوی ستاد مرکزی اقدام به استقرار سیستم مدیریت یکپارچه نماید.
   وی با اشاره به سیستم‌های مدیریتی مستقر در این سازمان، بیان کرد: سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2008، سیستم مدیریت محیط زیست ISO 14001:2015، سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای OHSAS 18001:2007 و سیستم استاندارد آموزشی ISO 10015:1999 در این راستا قابل ذکر است.
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد با اشاره به توسعه روز افزون و تمایل سازمان‌ها به اجرای سیستم های مدیریتی همسو با اهداف سازمانی، اظهار کرد: همچنین بنا به در خواست مشتریان و ذینفعان سازمان، استقرار و اجرای چندین سیستم مدیریتی مورد توجه قرار گرفت.
   حسینی پویا افزود: از این رو اجرای الگویی جهت استقرار همزمان چندین الگو در کنار هم و ممیزی همه آن‌ها به صورت همزمان از دیگر مواردی بود که مورد توجه بسیاری از سازمان‌ها و شرکت ها قرار گرفته است.
   بکارگیری فیلترهای سرامیکی در موتور اتوبوس‌ها و کاهش آلایندگی از اقدامات موثر سازمان در کاهش آلایندگی های محیط زیست
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد هدف کلی این استاندارد (مدیریت محیط زیست ISO 14001:2015) را پشتیبانی از حفاظت محیط زیست و پیشگیری از آلودگی محیط زیستی دانست و گفت: استانداردهای مدیریت زیست محیطی به این منظور تهیه شده اند که عناصر یک سیستم مدیریت زیست محیطی موثر را برای سازمان‌ها فراهم نمایند تا بتوانند با سایر الزامات مدیریت ادغام شوند و سازمانها را در دستیابی به اهداف زیست محیطی و تلاشی جهت حفظ محیط زیست و جلوگیری از انتشار آلایندگی ها یاری کنند. در این میان توجه به چرخه حیات محصول بسیار مهم و قابل تأمل است.
   حسینی پویا با اشاره به اینکه هر اتوبوس می‌تواند جانشین 30 تا 40 خودروی تک سرنشین شود، گفت: هم اکنون هزار دستگاه اتوبوس در سطح شهر فعال است که این اتوبوس‌ها می‌تواند مستقیماً با مباحث زیست محیطی در ارتباط باشد.
   وی با اشاره به فاکتور دودزایی اتوبوس‌ها، عنوان کرد: به منظور پیشگیری از این امر، خرید اتوبوس‌های یورو 4 در دستور کار قرار گرفت. در موتور این اتوبوس‌ها از فیلترهای سرامیکی استفاده میشود که اثرات زیان بار و مضر گازهای خروجی را به حداقل ممکن می‌رساند.
   تصفیه آب های سطحی تعمیرگاه و بازگرداندن آن به چرخه مصرف
   حسینی پویا با تاکید بر اینکه این استاندارد الزامات سیستم مدیریت زیست محیطی را مشخص می نماید، اظهار کرد: چنین سیستمی سازمان را به ایجاد و ارزیابی کارآیی روشهای اجرایی برای تعیین خط مشی و اهداف کلان زیست محیطی، دستیابی به انطباق با آنها و اثبات این انطباق به دیگران ملزم می سازد.
   وی با اشاره به اثرات منفی روغن ریزی اتوبوس بر آب‌های زیرزمینی، توضیح داد: به منظور پیشگیری و رفع این موضوع نیز سرویس‌ اتوبوس ها در تعمیرگاه مرکزی سازمان تمام روغن‌های سطحی تعمیرگاه جمع آوری شده و سپس طی فرآیندی تصفیه آب و روغن انجام می‌گیرد و مجدداً آب به چرخه مصرف تعمیرگاهی باز می‌گردد.
   شایان ذکر است هر قطره روغن می توان حجم بسیار زیادی از آب های زیرزمینی را آلوده کند.
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد با تاکید بر توجه به چرخه حیات محصول، گفت: محصولات مورد استفاده در سازمان از زمان دریافت از شرکت تولید کننده تا زمان استفاده کامل و خروج از چرخه، به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته. برای مثال کارتن بسته بندی لاستیک‌های مورد استفاده به شرکت تولیدکننده ارجاع داده می‌شود و لاستیک مستعمل نیز به سازمان پسماند تحویل می‌گردد تا با این رویکرد کمترین میزان پسماند توسط سازمان اتوبوسرانی تولید شود.

   افزایش ایمنی کارکنان در بالاترین حد استانداردهای ممکن
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد در خصوص سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای، توضیح داد: استاندارد 18001 OHSAS را استاندارد مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی هم می نامند. استانداردی که در آن الزاماتی را برای سازمان ها ارائه می کند که می خواهند ایمنی کارکنانشان را بالاترین حد ممکن نگهدارند.
   حسینی پویا خاطر نشان کرد: این استاندارد الزاماتی را برای یک سیستم مدیریت به منظور توانا ساختن سازمان جهت کنترل ریسک ها و بهبود عملکرد خود مشخص می کند.
   با توجه به این حوزه بخصوص با رویکرد اهتمام به کاهش ریسک ها شغل اتوبوسران و مینی بوسران، نیروهای حوزه فنی می باشد و تلاش می شود با شناسایی ریسک های موجود در این مشاغل با انجام اقدامات اصلاحی این ریسک ها را کاهش دهیم.
   213هزار ساعت آموزش به اتوبوسرانان طی سال 1396
   حسینی پویا با تاکید بر اینکه یکی از روش های بهینه سازی آموزش و مدیریت منابع انسانی استاندارد ISO 10015:1999 می باشد، گفت: استفاده از شاخص هایی که به واسطه آن فرآیند آموزش از ابتدا تا انتها مورد ارزیابی قرار می گیرد و میزان اثربخشی آن تعیین می گردد، در دستور کار است. از جمله این استانداردها، استانداردهای آموزشی ایزو 10015 است.
   وی با اشاره به اینکه این سازمان بیشترین حجم آموزش به اتوبوسرانان را در قالب 213هزار ساعت آموزش طی سال گذشته به ثبت رساند، افزود: 5 هزار اتوبوسران و مینی‌بوسران در این سازمان فعالیت می‌کنند و از آنجا که آنان نماینده مستقیم شهرداری در مواجه و برخورد مستقیم با مردم هستند، ارائه آموزش به این قسمت از پرسنل شاغل در مجموعه مدیریت شهری بسیار دارای اهمیت و اولویت است.
   وی ادامه داد: با توجه به آنکه مدیریت آموزش و بهبود روش های سازمان علاوه بر برگزاری سالیانه بالغ بر 200 هزار ساعت آموزش مسوولیت برگزاری دوره های تخصصی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد را نیز برعهده دارد، حرکت به این سوی از مهم ترین اقدامات سازمان در حوزه آموزش و منابع انسانی می باشد.
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد خاطر نشان کرد: افتتاح مرکز مشاوره روانشناسی سازمان اتوبوسرانی نیز گامی دیگر در راستای استقرار سیستم یکپارچه است که ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی خانوادگی تربیت فرزند و سلامت حوزه روحی را ارائه می‌کند.

   تعداد بازدید: 132
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   1 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 5,397,223
  تعداد بازدید امروز : 347
  تعداد بازدید دیروز : 2,454
  آخرین به روزرسانی : 1397/09/20 22:57
 • تماس با ما
  تلفن :051-33448301-6
  فاکس :051-33448335
  رایانامه :Info-bus@mashhad.ir
  آدرس :

  مشهد - انتهای خیابان فدائیان اسلام - ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک - طبقه اول

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط  سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد