•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 106
   کد: 164894
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد:

   روزانه حدود 900 هزار مسافر توسط 1750 دستگاه اتوبوس و مینی بوس در مشهد جابجا می شوند/میانگین عمر ناوگان اتوبوسرانی مشهد 7 سال است

   2 خط بی آر تی داریم که آن هم کامل اجرا نشده است که در این راستا رسانه ها باید مطالبه گری داشته باشند و در خصوص فواید خطوط بی آر تی روشنگری کنند.
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد:

   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد گفت: روزانه حدود 900 هزار مسافر توسط 1750 دستگاه اتوبوس در مشهد جابجا می شوند.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، سید مهدی حسینی پویا در برنامه تلویزیونی اشاره در پاسخ به سئوالاتی در خصوص سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه 1750 دستگاه اتوبوس و مینی بوس در 153 خط به شهروندان و زائران حضرت رضت (ع) سرویس دهی می کنند، افزود: این تعداد اتوبوس و مینی بوس روزانه بطور میانگین 850 تا 900 هزار نفر را در نقاط مختلف شهر مشهد جابجا می کنند که این آمادگی را داردیم که در صورت استقبال هر چه بیشتر شهروندان از خدمات حمل و نقل عمومی، امکانات بیشتری فراهم نماییم.
   وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای تسهیل استفاده معلولان از ناوگان اتوبوسرانی اضافه کرد: در این راستا 155 دستگاه اتوبوس کف کوتاه دارای رمپ ویژه معلولان اواخرسال 96 و تعداد 112 دستگاه اتوبوس با همین ویژگی سال 95 خریداری و وارد ناوگان اتوبوسرانی شده است.
   حسینی پویا در خصوص سن ناوگان اتوبوسرانی مشهد نیز تصریح کرد: در حال حاضر عمر ناوگان اتوبوسرانی شهرداری مشهد به طور میانگین حدود 7 سال است در حالی که استاندارد عمر ناوگان اتوبوسرانی میانگین 5 سال است.
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد با بیان اینکه با وضعیت کنونی کار بسیار سختی است اگر بتوانیم عمر ناوگان را در همین حال نگه داریم، اظهار کرد: در شرایط کنونی خرید هر دستگاه اتوبوس حدود یک میلیارد و پانصد میلیون تومان هزینه دارد که کار را برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی مشهد سخت می کند.
   وی در خصوص سیستم سرمایش و گرمایش اتوبوس ها نیز گفت: در حال حاضر بیش از 80 درصد اتوبوس ها کولردار می باشند و 100 درصد اتوبوس ها سیستم گرمایشی دارند، طی استعلام از ایران خودرو دیزل قیمت هر دستگاه کولر برای اتوبوس حدود 180 میلیون تومان است.
   حسینی پویا همچنین درباره سیستم صوتی اعلام ایستگاه های اتوبوس برای استفاده نابینایان افزود: در حال ارتقای سیستم صوتی تمامی ناوگان هستیم.
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد در ادامه در خصوص قیمت 15 هزار تومانی من کارت نیز اظهار کرد: قیمت فعلی من کارت قیمت تمام شده کارت است و شهرداری هیچ سودی در رقم فروش ندارد همچنین شهروندان می توانند با استفاده از نرم افزار کیپاد بدون استفاده از من کارت بهای خدمات را بپردازند.
   وی درباره مشکلات بیمه اتوبوسرانان بخش خصوصی گفت: سازمان در امور داخلی بخش خصوصی دخالتی ندارد و فقط نظارت در پرداخت حقوق و ارائه خدمات حمل و نقلی دارد.
   وی به خطوط بی آر تی اتوبوسرانی مشهد نیز اشاره کرد و افزود: 2 خط بی آر تی داریم که آن هم کامل اجرا نشده است که در این راستا رسانه ها باید مطالبه گری داشته باشند و در خصوص فواید خطوط بی آر تی روشنگری کنند.
   وی در خصوص اینکه چرا اتوبوسرانی به معلولان خدمات رایگان ارائه نمی دهد، اظهار کرد: دولت باید هزینه آن را به شهرداری ها پرداخت نماید تا سازمان اتوبوسرانی کارت هایی ویژه معلولان صادر کند لذا در حال حاضر تنها برای جانبازان بالای 25 درصد این خدمات فراهم شده است.
   حسینی پویا در پاسخ به این سئوال که تعداد اتوبوس هر خط بر چه اساس کاهش یا افزایش پیدا می کند؟ گفت: تخصیص ناوگان فعال به خطوط بستگی به مسافر و میزان تراکنش آن خط دارد که این آمار با رصد سامانه AFC بدست می آید.
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد در خصوص گلایه شهروندان از سرویس دهی خط میامی و توقیف بعضی از اتوبوس ها در این خط توسط پلیس راه نیز افزود: با توجه به اینکه اتوبوس های ما درون شهری است و امکانات لازم مانند کمربند را ندارد و از طرفی بیش از ظرفیت صندلی ها مسافر سوار می شوند با اعمال قانون از طرف پلیس راه مواجه می شوند امام از طرفی استانداری به ما تکلیف کرده تا سرویس دهی به بعضی از نقاط حومه شهر من جمله میامی انجام شود لذا با توجه به این مشکلات معتقدیم این سرویس دهی باید توسط اداره راهداری انجام شود. 

   تعداد بازدید: 106
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 5,476,346
  تعداد بازدید امروز : 1,634
  تعداد بازدید دیروز : 2,925
  آخرین به روزرسانی : 1397/10/26 16:07
 • تماس با ما
  تلفن :051-33448301-6
  فاکس :051-33448335
  رایانامه :Info-bus@mashhad.ir
  آدرس :

  مشهد - انتهای خیابان فدائیان اسلام - ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک - طبقه اول

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط  سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد