• پرسشنامه
   عنوان: مسابقه کتابخوانی دهه ولایت
   کاربر: کاربر ناشناس
   ردیف سوال
   1 * نام و نام خانوادگی:

   2 * کد ملی:

   3 * پرسنلی:

   4 * شماره تماس:

   5 * 1- کدام‌یک از افراد اهل بیت پیامبر اکرم ‌صلی الله علیه و آله هنگامی که آن حضرت کاروان حج را از مدینه به‌سوی مکه حرکت داد همراه کاروان نبودند و سپس به قافله حاجیان پیوستند؟

   6 * 2- مهم‌ترین برنامه و هدف پیامبر اکرم ‌صلی الله علیه و آله در حجه‌الوداع چه بود؟

   7 * 3- هنگامی که پیامبر اکرم ‌صلی الله علیه و آله در غزوه تبوک مدینه را ترک کردند و برای دفع فتنه منافقان و کارشکنان و یهودیان امیرالمؤمنین علی‌علیه‌السلام را جانشین خود در مدینه قرار دادند، کدام جمله معروف را خطاب به حضرت علی‌علیه‌السلام فرمودند؟

   8 * 4- به اعتراف بسیاری از کتب شیعه و سنی، آیه 207 سوره بقره: «وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ یَشْری نَفْسَهُ ابْتِغاءَ مَرْضاتِ اللَّهِ وَ اللَّهُ رَؤُفٌ بِالْعِبادِ» اشاره به کدامین رشادت و جانفشانی امیرالمؤمنین‌علیه‌السلام دارد؟

   9 * 5- برترین عید امت پیامبر کدام است؟

   10 * 6- امام صادق حضرت جعفربن محمدعلیهماالسلام می‌فرمایند: «آن‌گاه که آن پیمان‌نامه نوشته شد، حسین‌علیه‌السلام به شهادت رسید» حضرت به چه پیمان‌نامه‌ای اشاره می‌کنند؟

   11 * 7- "پیامبر صلی الله علیه و آله در خطابه غدیر پس از معرفی دوازده جانشین خود در امّت با بیانات زیر یکی از این ائمّه را معرفی می‌کند: «اوست پیروز بر ادیان، اوست انتقام گیرنده از ظالمان، اوست چیره بر هر قبیله‌ ای از اهل شرک و هدایت‌کننده آنان، اوست که هر صاحب فضیلتی را بر پایه فضلش و هر صاحب جهالتی را به قدر جهلش منزلت و جایگاه می‌دهد.» این توصیفات در شأن چه کسی است؟ "


   12 * 8- کدام‌یک از ویژگی‌های زیر به عنوان توصیف امام زمان‌علیه‌السلام در خطابه غدیر توسط پیامبر عنوان نشده است؟

   13 * 9- پس از خطابه غدیر پیامبر صلی الله علیه و آله دستور می‌دهند که حاضران با امیر مؤمنان بیعت کنند. از جمله اولین کسانی که در غدیر خود را جلو انداختند و در هنگام بیعت به امیرمؤمنان گفتند: «بَخْ بَخْ لَکَ یَا ابْنَ أَبِی طَالِبٍ أَصْبَحْتَ مَوْلَایَ وَ مَوْلَی کُلِّ مُسْلِمٍ» چه کسانی بودند؟


   14 * 10- این جمله پیامبر صلی الله علیه و آله در خطابه غدیر در رابطه پیام غدیر و ولایت امیرالمؤمنین‌علیه‌السلام و ائمه‌علیهم‌السلام به چه معناست: «فَلْیُبَلِّغِ الْحَاضِرُ الْغَائِبَ وَ الْوَالِدُ الْوَلَدَ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَه»

   15 * 11- در کدام جنگ امیرالمؤمنین‌علیه‌السلام یک تنه در برابر دشمنان می‌ایستد و با ضربه‌ای سنگین، کلاه‌خود، دست و سر پهلوان یهود «مرحب» را به دو نیم می‌کند و باعث پیروزی مسلمین می‌شود؟


 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 6,796,893
  تعداد بازدید امروز : 2,701
  تعداد بازدید دیروز : 2,564
  آخرین به روزرسانی : 1399/05/17 18:15
 • تماس با ما
  تلفن :051-33448301-6
  فاکس :051-33448335
  رایانامه :Info-bus@mashhad.ir
  آدرس :

  مشهد - انتهای خیابان فدائیان اسلام - ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک - طبقه اول

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط  سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد