• جمعه،17 اردیبهشت 1400
 • ورود
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 45
   کد: 209672
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   شهردار مشهد؛

   اولویت مدیریت شهری استفاده از سیستم های حمل و نقل پاک است / بر سرعت در انجام مطالعات برقی شدن سیستم حمل و نقل عمومی مشهد تاکید داریم

   شهردارمشهد با اشاره به اینکه بر سرعت در انجام مطالعات برقی شدن سیستم حمل و نقل عمومی مشهد تاکید داریم، گفت: اولویت مدیریت شهری، استفاده از سیستم های حمل و نقل پاک به ویژه حمل و نقل برقی است.
   اولویت مدیریت شهری استفاده از سیستم های حمل و نقل پاک است

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد رضا کلائی امروز در مراسم افتتاح اولین ایستگاه شارژخودروهای برقی شرق کشور و امضا تفاهم نامه انجام مطالعات جامع برقی شدن سیستم حمل ونقل عمومی مشهد که با حضور جمعی از اعضای شورای شهر، مدیرعامل شرکت مپنا، مدیرکل حفظ محیط زیست خراسان رضوی و معاونان شهردار برگزار شد، افزود: در مسیر برقی شدن سیستم حمل ونقل عمومی مشهد، داشتن نقشه راه و اینکه بدانیم به کجا حرکت می کنیم و چگونه حرکت می کنیم بسیار مهم است.
   وی با بیان اینکه با وجود آلودگی هوا ما هیچ چاره ای به جز حرکت در مسیر برقی کردن سیستم حمل و نقل نداریم، اظهارکرد: حرکت به سمت برقی شدن سیستم حمل ونقل عمومی مشهد را باید انجام می دادیم و خوشحال هستیم که این کار را با مجموعه مپنا انجام می دهیم.
   کلائی تصریح کرد: بارها و بارها اعلام کرده ایم که آمادگی ایجاد بهترین زمینه ها را برای انجام مطالعات و سایر زمینه های برقی کردن سیستم حمل ونقل عمومی و استفاده از سیستم های جدید حمل و نقل پاک را داریم.
   وی اضافه کرد: امیدواریم نقشه راهی را که با کمک دوستان در شرکت مپنا که یکی از بزرگترین مجموعه ها کشور ایران در حوزه تکنولوژی برق است، ترسیم می شود و با سرعت به سر منزل مقصود برسانیم.
   شهردار مشهد با اشاره به اینکه برسرعت در انجام مطالعات و برنامه ریزی ها برای برقی شدن سیستم حمل و نقل عمومی مشهد تاکید داریم، خاطرنشان کرد: هم علاقمند هستیم اولین شهر و بهترین شهر در این مسیرباشیم و هم به لحاظ اجتماعی به این کار نیاز داریم.
   وی ادامه داد: ما می خواهیم اگر قرار است شهری در کشور برقی شود به برکت وجود حضرت رضا(ع) اولین شهر مشهد باشد و در این مسیر مصمم هستیم.
   کلائی با بیان اینکه مهم ترین اتفاقی که شاهد آن هستیم این است که مدیریت شهری به این نتیجه رسیده که سیستم حمل و نقل مشهد را برقی کند، اظهارکرد: در این راستا مطالعات جامع حمل و نقل برقی سرو سامان گرفته و امیدواریم به تدریج آن را اجرایی کنیم.
   وی در ادامه گفت : بخشی از کارها در برقی شدن سیستم حمل و نقل عمومی ایستگاه های شارژ هستند که امروز شاهد افتتاح اولین ایستگاه در شرق کشور بودیم و بخش دیگر اتوبوس برقی است که در حال همکاری در تولید اولین اتوبوس برقی با شرکت مپنا هستیم.
   شهردار مشهد افزود: همچنین بخشی دیگر استفاده از موتورهای برقی است که یک موضوع اجتماعی و بسیار مهم است و در این مسیر اقدامات خوبی هم انجام شده است، معتقدیم مجموع این اقدامات در برنامه زمانبندی مشخصی باعث کاهش آلودگی هوا خواهد شد.
   وی ادامه داد: در مجموع امروز درکنار افتتاح اولین ایستگاه شارژ خودروهای برقی شرق کشور در مشهد، مطالعات برقی کردن مسیر خط یک بی آرتی به شهرداری مشهد تحویل داده شد و تفاهم نامه ای نیز برای انجام مطالعات جامع برقی کردن سیستم حمل و نقل عمومی مشهد با شرکت مپنا به امضا رسید.

   تعداد بازدید: 45
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 7,855,453
  تعداد بازدید امروز : 685
  تعداد بازدید دیروز : 1,872
  آخرین به روزرسانی : 1400/02/17 05:56
 • تماس با ما
  تلفن :051-33448301-6
  فاکس :051-33448335
  رایانامه :Info-bus@mashhad.ir
  آدرس :

  مشهد - انتهای خیابان فدائیان اسلام - ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک - طبقه اول

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط  سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد