• شنبه،25 اردیبهشت 1400
 • ورود
   
  •  
   منبع خبر : روزنامه شهرآرا
   تعداد بازدید: 62
   کد: 213096
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
   مدیرعامل اتوبوس رانی شهرداری خبر داد

   نخستین اتوبوس برقی کشور در راه مشهد

   ساخت اتوبوس برقی در روزهای انتهایی است و تا اوایل خردادماه برای رونمایی به مشهد می آید.
   نخستین اتوبوس برقی کشور در راه مشهد

   دوم دی ماه سال 98 بود که در حاشیه مراسم روز حمل ونقل در مشهد قرارداد ساخت اولین اتوبوس برقی داخلی بین گروه مپنا و شهرداری مشهد به امضا رسید و این گروه با شاسی اتوبوسی که شهرداری مشهد در اختیار آن ها قرار داده بود، بومی سازی و ساخت داخلی اولین اتوبوس برقی کشور را آغاز کرد. حالا و براساس گفته مدیرعامل سازمان اتوبوس رانی مشهد ساخت این خودرو در روزهای انتهایی است و تا اوایل خردادماه برای رونمایی به مشهد می آید.

   سعید حسینقلی زاده مقدم در گفت وگو با خبرنگار ما درباره آخرین وضعیت پیشبرد قرارداد مربوط به ساخت اتوبوس برقی برای شهر مشهد توسط شرکت مپنا گفت: خوشبختانه پیشرفت کار خوب بوده است و این اتوبوس برقی که اولین نمونه داخلی کشور است تا اواخر اردیبهشت ماه یا اوایل خردادماه امسال برای رونمایی به مشهد اعزام می شود و پس از اینکه به رؤیت مدیران شهری مشهد و کمیته فنی اتوبوس رانی رسید برای انجام تست های حمل ونقلی به تهران اعزام می شود تا این مراحل را نیز سپری کند.

   خرید اتوبوس منتظر تأمین مالی
   مدیرعامل سازمان اتوبوس رانی مشهد در ادامه با اشاره به برنامه های مدیریت شهری برای نوسازی ناوگان گفت: اکنون 2 قرارداد برای خرید اتوبوس داریم. یکی از این قراردادها مربوط به خرید 200 دستگاه اتوبوس از شرکت ایران خودرو است که برای عملیاتی شدن این قرارداد به دنبال تأمین منابع مالی هستیم که هنوز حاصل نشده است. وی افزود: یک قرارداد هم مربوط به سال های قبل با شرکت زرین خودرو برای تأمین 25 دستگاه اتوبوس بوده است که امیدواریم با اجرایی شدن این 2 قرارداد در سال 1400 بتوانیم بخشی از ناوگان اتوبوس رانی را نوسازی کنیم.
   حسینقلی زاده مقدم ادامه داد: البته شهردار مشهد درخواست مجوز انتشار 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت را به وزارت کشور ارسال کرده است تا بتوان از طریق این اقدام منابع مالی تأمین شود.
   وی در ادامه با بیان اینکه علاوه بر پیگیری موضوع اتوبوس برقی و نوسازی ناوگان ما از سال های پیش بازسازی اتوبوس ها را نیز در دستورکار داشته ایم، تصریح کرد: دراین راستا فرایند بازسازی ناوگان اتوبوس رانی مشهد و اتوبوس هایی که عمر پایین دارند و با مشکل رفت و آمد یا معاینه فنی مواجه هستند، در جریان است و بازسازی توسط این سازمان و بخش خصوصی انجام می شود و برنامه ما در سال 1400 بازسازی حداقل 100 دستگاه اتوبوس است. وی در ادامه افزود: در مجموع ناوگان فعال در شهر مشهد بین 1600 تا 1700 دستگاه اتوبوس و مینی بوس است که از این تعداد 30 درصد نیاز به نوسازی و 30 درصد نیاز به بازسازی دارد.

   تعداد بازدید: 62
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 7,885,457
  تعداد بازدید امروز : 2,065
  تعداد بازدید دیروز : 2,140
  آخرین به روزرسانی : 1400/02/25 18:28
 • تماس با ما
  تلفن :051-33448301-6
  فاکس :051-33448335
  رایانامه :Info-bus@mashhad.ir
  آدرس :

  مشهد - انتهای خیابان فدائیان اسلام - ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک - طبقه اول

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط  سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد