• سه شنبه،05 مرداد 1400
 • ورود
   
  • معرفی نظام پیشنهادها

   **ضرورت مشارکت کارکنان در سازمانهای امروزی مانند هوای تنفسی برای یک موجود زنده است.**

   نیروی انسانی به لحاظ برخورداری از قدرت اندیشه، خلاقیت و نوآوری بزرگترین دارایی هر سازمان محسوب می شود، چرا که هر گونه بهبود و پیشرفت در سیستمهای فنی و سازمانی توسط نیروی انسانی صورت می گیرد، توان فکری و اندیشه های کارکنان در سازمان به عنوان سرمایه بالقوه و نهفته می باشد. هر سازمان و مدیریتی بتواند از این سرمایه ها بیشترین استفاده را بکند، به همان اندازه امکان رشد و توسعه میسر خواهد شد. هر چقدر از اندیشه و فکر بیشتر استفاده شود، بهمان اندازه توانایی فرد بهبود می یابد. برای بهبود بهره وری از سازوکارهای مختلف استفاده می کنند. یکی از روشهای مدیریتی ، بهره گیری از تکنیک های مختلف مدیریت مشارکتی است.
   مشارکت راهکاری است که به کارکنان امکان میدهد به جای اینکه همیشه مدیریت و رهبری شوند، از توانایی های خود بهره گیرند، فکر کنند و قوه خلاقیت خود را به کار اندازند و در تصمیم گیری ها مشارکت و دخالت داشته باشند.
   مدیریت مشارکتی که در قالب سیستمی نظام مند در کشور ما به نام نظام پیشنهادات شناخته شده، پیش بینی شده و بخشنامه ها و مصوباتی نیز در این خصوص صادر و ابلاغ شده است و سالهاست که این روش در اکثر موسسات و سازمانهای دولتی و خصوصی اجرایی شده و از مزایای چنین نظامی بهرمند می شوند .
   در این راستا مطابق با تصمیم نامه مورخ 88/01/09 ابلاغی 44196/4221 مورخ 89/11/14 و همچنین آیین نامه اجرایی ماده 20 قانون مدیریت خدمات کشوری که درجهت ایجاد انگیزه و افزایش کارایی و بهره مندی از اندیشه و فکر و خلاقیت کارکنان زیربط استقرار نظام پیشنهادها را در کمیته های دستگاه های اجرایی و واحدهای تابعه تکلیف نموده است و همچنین دستورالعمل پذیرش و بررسی پیشنهاد ها و ارزیابی فعالان و پیرو نظام نامه مدیریت مشارکتی شهرداری مشهد اقدام به ایجاد یک نظام همفکری و هم اندیشی و زمینه بهره گیری از خلاقیت های کلیه اعضای سازمان برای رسیدن به اهداف سازمانی را به وجود آورد .

   ورود به سیستم جامع نظام پیشنهادهای شهرداری مشهد

   « منتظر پیشنهادهای سازنده شما عزیزان هستیم »

   تعداد بازدید :2342
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 8,098,461
  تعداد بازدید امروز : 105
  تعداد بازدید دیروز : 2,986
  آخرین به روزرسانی : 1400/05/04 21:17
 • تماس با ما
  تلفن :051-33448301-6
  فاکس :051-33448335
  رایانامه :Info-bus@mashhad.ir
  آدرس :

  مشهد - انتهای خیابان فدائیان اسلام - ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک - طبقه اول

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط  سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد