• چهارشنبه،21 آذر 1397
 • ورود
   
  • طبقه بندی پیامها و اطلاعیه ها
  • مهمترین پیامها و اطلاعیه ها
   باقیمانده عملیات اجرایی سه پایانه اتوبوس درون شهری (انقلاب – صبا – طبرسی )
  • پربیننده ترین پیامهای بخش
   آگهی دعوت مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت تعاونی مسکن کارگران اتوبوسرانی مشهد(نوبت دوم)
   اطلاعیه مجمع عمومی فوق العاده مرحله سوم
   اطلاعیه رفاهی کارواش سیار
   اطلاعیه رفاهی
   اطلاعیه شرکت تعاونی مسکن سازمان اتوبوسرانی مشهد
  • آشنایی با مفهوم پرونده الکترونیک سلامت
   آشنایی با مفهوم پرونده الکترونیک سلامت

   آشنایی با مفهوم پرونده الکترونیک سلامت

   کد اطلاعیه: 5303167
   تاریخ ثبت: ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
   تعداد بازدید:233

   آشنایی با مفهوم پرونده الکترونیک سلامت

   تعریف: پرونده الکترونیک سلامت، دسترسی به داده‌ها و اطلاعات بیماران است. (به زبان خیلی ساده، مکانیزه کردن وظایف و تکالیف واحدهای ارائه دهنده خدمات بهداشت و درمان است) پرونده الکترونیک سلامت شامل یادداشتهای بهداشتی درمانی دوران عمر یک فرد است که در داخل سیستم بهداشتی درمانی ایجاد وبه صورت خصوصی ومحرمانه نگهداری می شود . این پرونده بصورت الکترونیکی برای ارائه کنندگان مجاز خدمات در هر مکان وزمان به منظور حمایت وپشتیبانی از ارتقا کیفیت خدمات وی باید در دسترس باشد

   ویژگی‌های پرونده الکترونیک سلامت

   1. سهولت دسترسی به اطلاعات سلامت: پرونده سلامت الکترونیک، سبب افزایش دسترسی به اطلاعات یکپارچه بیماران، بهبود دسترسی مناطق دور افتاده و روستایی به مراقبت‌های سلامت می‌شود.

   2. صرفه جویی در زمان: پرونده الکترونیکی سلامت با تسریع انجام خدمات بهداشتی درمانی و جلوگیری از اقدامات تکراری و مراجعات بی‌مورد، سبب صرفه جویی در زمان بیماران و پرسنل درمانی و پزشکی، می‌شود.

   3. کاهش خطاهای پزشکی و صرفه جویی در هزینه: پرونده الکترونیکی سلامت، باعث کاهش خطا در نسخه نویسی، کاهش خطا در تفسیر نتایج آزمایش‌ها و تصاویر تشخیصی، کاهش آزمایش‌ها و نسخه‌های تکراری و بدنبال آن کاهش هزینه‌های درمانی می‌شود.

   4. موثر در درمان بیماران: بهبود نتایج درمان، افزایش مشارکت بیمار در مراقبت بیمار از خودش در منزل از دیگر ویژگی‌های پرونده سلامت الکترونیک است

   5. سهولت انجام فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی: گفته می‌شود که پرونده سلامت الکترونیک، سهولت در انجام پژوهش‌های حوزه سلامت را هم سبب خواهد شد.

   6. مدیریت و نظارت: بهبود مدیریت منابع انسانی و فیزیکی در حوزه سلامت، بهبود مدیریت بیماری‌های مسری،بهبود نظارت بر خدمات بهداشتی و درمانی از دیگر ویژگی‌های پرونده سلامت الکترونیک است.

   اهمیت وضرورت ایجاد پرونده الکترونیک سلامت

   حفظ و نگهداری دقیق و کامل پرونده ها قسمت اساسی مدیریت درمان بیمار می باشد. یادداشت ها و مدارک پزشکی در مکان ارائه خدمات بهداشتی بوجود می آید و همان جا نگهداری می شود.این تفکیک یادداشت ها و مدارک از نظر پزشکی نامطلوب است.این موارد منجر به دوباره کاری در جمع آوری اطلاعات مربوط به سابقه ی بیماران،ابهام در روند خدمات بلند مدت بالینی،دوباره کاری در تست های آزمایشگاهی و مطالعات تشخیصی،تاخیر در انجام تست ها و درمان های مورد نیاز و ضروری و هم چنین آزردگی خاطر، نارضایتی و نگرانی بیماران در مورد کیفیت و سالم بودن خدمات می شود.تکنولوژی های جدید نظیر پرونده های الکترونیک سلامت،ابزارهایی را جهت سهولت به اشتراک گذاری اطلاعات ارزشمند بهداشتی برای ارائه دهندگان مراقبت بهداشتی و در نتیجه افزایش کیفیت مراقبت و بهبود سلامت جامعه را در اختیار گذاشته است.دسترسی به چنین اطلاعاتی به این معنی است که مشتریان و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی درمانی تصمیمات را بر اساس اطلاعات در وضعیت بهتری (کامل تر،دقیق تر،امن تر،در دسترس ترو...) اتخاذ می کنند.

    فایل پیوست
    
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 5,397,366
  تعداد بازدید امروز : 490
  تعداد بازدید دیروز : 2,454
  آخرین به روزرسانی : 1397/09/20 22:57
 • تماس با ما
  تلفن :051-33448301-6
  فاکس :051-33448335
  رایانامه :Info-bus@mashhad.ir
  آدرس :

  مشهد - انتهای خیابان فدائیان اسلام - ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک - طبقه اول

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط  سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد